Kalender fra 2013-05-07 til 2014-02-05
Dag
Tid
Emne
Kategori
Tilmelding
Maj (2013-05-07)
Ti 7
18:00
Sydfynsk 5dags - 3. etape - Margrethelund Skov
O-løb
Ja (6 tilmeldte)
Ti 14
18:00
Sydfynsk 5dags - 4. etape - Rottefælden
O-løb
Ja (13 tilmeldte)
Ti 21
18:00
Sydfynsk 5dags - 5. etape - Vindeby by (Afslutning!)
O-løb
Ja (9 tilmeldte)
Fr 24
19:00
TC-syd samling - Fynsk Sprint Cup
O-løb
Ja (9 tilmeldte)
Juni
Ti 11
17:30
Fyns 5-daws - Alle 5 etaper + Jagtstart på sidste
O-løb
Ja (95 tilmeldte)
17:30
Fyns 5-daws - 1 etape - Vissenbjerg
O-løb
Ja (12 tilmeldte)
To 13
17:30
Fyns 5-daws - 2 etape - Hunderup
O-løb
Ja (23 tilmeldte)
Fr 14
10:00
TC-syd samling - Juni
O-løb
Ja (22 tilmeldte)
Ti 18
17:30
Fyns 5-daws - 3 etape - Bolbro - Sprint
O-løb
Ja (15 tilmeldte)
To 20
17:30
Fyns 5-daws - 4 etape - Tarup Davinde Phønix
O-løb
Ja (22 tilmeldte)
Ti 25
18:00
Fyns 5-daws - 5 etape - Åløkke
O-løb
Ja (21 tilmeldte)
Juli
August
To 15
18:00
Faaborg 3-dages - 1 Etape - Trente Mølle
O-løb
Ja (78 tilmeldte)
To 22
18:00
Faaborg 3-dages - 2 Etape - Sollerup
O-løb
Ja (89 tilmeldte)
Ti 27
18:00
Fynbo karrusel 2013 - Sofielund
O-løb
Ja (27 tilmeldte)
To 29
18:00
Faaborg 3-dages - 3 Etape - Ringe By (sprint)
O-løb
Ja (90 tilmeldte)
September
Lø 7
10:00
TC-syd samling nr. 1 i September
O-løb
Ja (19 tilmeldte)
To 12
18:00
Fynbo karrusel 2013 - Ålykke skoven
O-løb
Ja (27 tilmeldte)
Lø 21
10:00
TC-syd samling nr. 2 i September
O-løb
Ja (15 tilmeldte)
Oktober
November
Lø 2
13:00
Klubmesterskab 2013
O-løb
Ja (82 tilmeldte)
Sø 3
00:00
TC-syd samling nr. 1 i November
O-løb
Ja (15 tilmeldte)
Lø 9
00:00
TC-syd samling nr. 2 i November
O-løb
Ja (14 tilmeldte)
December
Sø 1
00:00
TC-syd samling December
O-løb
Ja (16 tilmeldte)
Lø 14
12:30
Odense OK - AHA-løb 2013
O-løb
Ja (28 tilmeldte)
Ti 31
10:00
Odense OK - Nytårs Cross 2013
Andet
Ja (47 tilmeldte)
Januar 2014
Sø 5
10:00
TC-syd, Vejle samling Frederikshåb og Vrads
O-løb
Ja (12 tilmeldte)
Lø 11
12:00
Vintercup - 1. afdeling - Onse Bakker
O-løb
Ja (59 tilmeldte)
To 16
18:00
Natcup - 1. afdeling - Sollerup
O-løb
Ja (25 tilmeldte)
Lø 18
12:00
Vintercup - 2. afdeling - Langesø Nord
O-løb
Ja (56 tilmeldte)
Sø 19
10:00
TC-syd, Vejle samling Palsgård Plantage
O-løb
Ja (11 tilmeldte)
Lø 25
12:00
Vintercup - 3. afdeling - (Bregninge)
O-løb
Ja (34 tilmeldte)
Februar
Lø 1
12:00
Vintercup - 4. afdeling - Alleskoven / Pipstorn
O-løb
Ja (45 tilmeldte)
Sø 2
10:00
TC-syd samling Sdr. Stenderup
O-løb
Ja (17 tilmeldte)